7 mile single track v Queenstown prověřen. Stojí za to!

Pokaždé se nesejdou dva dny společného volna, případně (vlastně většinou) počasí v horách stojí za pendrek. Napadlo nás tedy, že vyzkoušíme místní single track, které patří mezi 3 nejlepší na Novém Zélandu. Potvrdilo se, že Queenstown je dobré místo pro sportovní životní styl!

Dvě nejhustější sítě trailů jsou okolo queenstownské gondoly a asi 8 km za městěm směrem na Glenorchy, takzvané 7 mile trails. Pro začátek jsme vyzkoušeli druhou zmíněnou variantu, údajně o něco jednodušší. Parádní hardtaily Kona Blast jsme si půjčili v Bikeaholic na Gorge Road (kousek za Fresh Choice supermarketem), což je v Queenstownu jediný čistě bikový shop, otevřený celoročně, tedy i přes celou zimu. Po trochu otravném příjezdu, který si určitě příště zkrátíme autem, následoval několikahodinový pojezd po síti trailů několika různých obtížností. Jaké to bylo?

Většina modrých trailů, které jsme vyzkoušeli (Kachoong, Grin & Holler, Gravitron a několik dalších) byla celkem pohodová, sem tam nějaká klopenka nebo menší drop, ale vše co se vám nezdá jde vzít okolo. Jedinou větší výtku bych měl ke značení v terénu, které je naprosto nedostatečné a tak jsme i při vší píli několikrát docela slušně zakufrovali. Naštěstí ale plocha, na které single tracky jsou, není velká, a tak nikdy nezabloudíte daleko.

Na závěr ještě jedna malá rada. Až si budete půjčovat bike, kupte si mapku za 5NZD. Nejen že je podle mne nezbytná, navíc celých 5 dolarů jde zpět na stavbu a údržbu single tracků.

No dost už chytrých rad, raději se podívejte na fotky!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>